Новости

Македонија

Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“

По четири години судски процес напладне во Kривичниот суд во Скопје ќе биде изречена пресудата во случајот „Насилство во Центар“ каде е обвинет поранешениот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Тој на вчерашното рочиште каде се даваа завршни зборови ги отфрли обвинувањата против него и побара ослободителна пресудата. Јанакиески тврди дека обвинителството не докажало дека ги извршил кривичните дела за кои се товари.

GOLD
To Top