Новости

Македонија

Денеска сончево со локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена, а во источните делови повремено и значителна облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 1, а максималната ќе достигне од 4 до 12 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната температура ќе достигне до 8 степени.

Според информациите од УХМР во првата половина од ноќта на одредени места имало повремен локален снег, а до изутринава облачноста се намалила и преовладува малку до умерено облачно време.

Евротип
SNBROKER
To Top