Новости

Македонија

Денес сончево со умерена облачност со засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 17 степени.
GOLD
To Top