Новости

Македонија

До 8 часот утрово во Битола наврнале 33 л/м2, во Прилеп 37 л/м2

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ ЗА ИЗМИНАТИТЕ 24 часа до 8 часот (во л/м2)
59 Д.Капија, 54 Скопје-Петровец, 50 Охрид, 41 Пожаране, 37 Прилеп, 33 Битола, Штип, 31 Скопје-З.Рид 29 Ѓуриште, 27 Тополчани, Крушево, 26 К.Паланка, 25 Тетово, Претор, 24 Куманово, 22 Дебар, 15 Дојран, 11 Виница, 10 Гевгелија, 9 Струмица, 4 Берово.

Времето денеска ќе биде претежно облачно со чести врнежи од дожд. Локално ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во текот на денешниот ден, како и во текот на ноќта повторно се очекува да наврне поголема количина на воден талог, на места над 35 л/м2. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени.

GOLD
To Top