Новости

Македонија

Нормализиран сообраќајот на патните правци

Укината е забраната за движење на ТМВ од 08:40 за патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од АМСМ.

Престанува важноста на забрана за тешки товарни возила од 05:50 ч. на патниот правец крак Стража – Кичево во двата правци.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Од 04:00 часот, на регионалниот пат Велес-Прилеп, превој „Плетвар“, сообраќајот се одвива нормално за сите видови моторни возила.

Евротип
SNBROKER
To Top