Новости

Македонија

Какво време не очекува до петок?

Денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност.

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла, особено во четврток. Локални врнежи од дожд и заладување се очекуваат од сабота.

Евротип
Евротип
To Top