Новости

Македонија

Магла со услови за дожд, ќе дува умерен северен ветер

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност и во западните делови ќе има услови за слаб дожд. Вдолж пошироко Повардарие ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -1 до 6 степени, а дневните од 8 до 17 степени.

Слично време и во Скопје со максимална дневна температура од 14 степени.

Утре во западните делови ќе биде умерено до значително облачно, а во источните делови посончево. Ќе се задржи малку посвежо и ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Слична е прогнозата на метеоролозите и за сабота.

Во недела ќе биде претежно сончево време со слаб југоисточен ветер.

Евротип
SNBROKER
To Top