Новости

Македонија

Министерот Оливер Спасовски е хоспитализиран на Инфективна

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од синоќа е хоспитализиран на Инфективната клиника, потврдуваат од МВР за “Фокус”.

 -Министерот од вчера е на инфективната клиника поради висока температура. Неговата состојба сега е стабилна, велат од МВР.
За потсетување, министерот во понеделникот доцна навечер на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирус.
GOLD
To Top