Новости

Македонија

Министерот Филипче денеска напладне ќе се вакцинира

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска во 12:00 часот, на вакциналниот пункт во А1 СЦ Борис Трајковски ќе се вакцинира против Ковид 19. По вакцинацијата предвидено е министерот Филипче да даде изјава за медиумите.

GOLD
To Top