Новости

Македонија

Наутро студено, предку ден сончево

Времето наутро во земјава ќе биде студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од – 4 до 2, а максималната ќе достигне од 14 до 19 степени.

Во Скопје, сончево. Утринската температура ќе се спушти до 0, а дневната ќе достигне до 16 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Евротип
Евротип
To Top