Новости

Македонија

На ГП Табановце, Богородица и Дојран се чека до 30 минути

На граничните премини Богородица и Дојран за излез и на ГП Табановце за влез во земјава се чека 15-30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Евротип
SNBROKER
To Top