Новости

Македонија

Неделава не очекува облачно и посвежо време

Во Македонија денеска ќе преовладува облачно и посвежо време со врнежи од дожд со послаб, а во западните и јужните делови повремено со умерен интензитет. На повисоките планини можен е и повремен снег.

Минималната температура ќе се движи од минус 1 до 7 степени, а максималната од 13 до 19 степени.

Во периодот потоа ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Во вторник и среда во попладневните часови, пред се на запад, ќе има услови и за појава на ретки грмежи. Од четврток ќе почне да дува северен ветер кој особено ќе засилува во петок. Во петок врнежите ќе завршуваат, а тогаш поради спуштање на температурата се очекува појава на слаб снег на врвовите и на пониските планини.

Евротип
SNBROKER
To Top