Новости

Македонија

Облачно и свежо време со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, а температурата ќе биде под просекот за овој период од годината, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната од 15 до 24 степени.

Во Скопје, променливо облачно, попладне со повремен пороен дожд. Минималната температура ќе биде околу 9, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Од среда следува стабилизирање на времето со пораст на температурата на воздухот.

Евротип
Евротип
To Top