Новости

Македонија

Облачно со дожд и ветер, локално услови за град

Променливо облачно време со засилен јужен ветер ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат повремен дожд уште од изутрина. На место ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 9 до 16, а максималната од 19 до 24 степени.

Во следните денови во претпладневните часови ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне ќе има услови за локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во понеделник и среда условите за појава на дожд и нестабилност ќе бидат помали.

GOLD
To Top