Новости

Македонија

Ова мора да го знаете ако ја напуштате Македонија денеска – колони од возила на границите, еве колку време се чека

Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во земјава на ГП Табановце за влез се чека околу 20-30 минути, а на ГП Богородица за излез околу 15-30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

Евротип
SNBROKER
To Top