Новости

Македонија

Од денеска потопло време, пораст на температурите

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Ќе има појава на утринска магла по одделни котлини.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од од 12 го 21 степен.

 

 

Евротип
Евротип
To Top