Новости

Македонија

Османи: Денес бројот е уште позагрижувачки!

Шефот на кризниот штаб и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска на Фејсбук изрази загриженост за денешната висока бројка на заразени и починати.

Се очекува надлежните денес да ја објават точната бројка, која се шпекулира дека изнесува околу 90. Најавена е прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче за 15 часот.

GOLD
To Top