Новости

Македонија

Очекувајте пороен дожд, грмежи и ветер – УХМР информира кога се очекува стабилизирање на времето

Времето во земјата денеска ќе биде променливо облачно. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Стабилизирање на времето се најавува од среда.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14 степени, дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје температурата ќе се движи од 12 до 24 степени.

GOLD
To Top