Новости

Македонија

Падна првиот снег во земјава на повеќе места

Пристина првиот снег во земјава. Маврово и Попова Шапка се обелени од доцна вчера вечер.

Иако снегот е со неколку сантиметри, од фотографиите може да се види вистинска снежна идила.

Попова шапка

Попова Шапка

Исто така имаме малку снег и на Галичица и Нижеполе.

Според УХМР, снег ќе има и денеска на повисоките планини.

Евротип
SNBROKER
To Top