Новости

Македонија

Падна првиот снег во Македонија: Забели Шар планина

Утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар Планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1.800 метри надморска височина, а најниската температура достигнала 3 степени.

Сепак, метеоролозите велат дека повторно ни доаѓаат топлите денови, особено за време на викендот.

Евротип
Евротип
To Top