Новости

Македонија

Поројни дождови ќе има во источните делови на Македонија

Времето денеска во Македонија, претпладне ќе биде со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд.

На повеќе места и особено во источните делови на земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни. Долж Повардарието ќе засилува северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 24 до 34 степени.

GOLD
To Top