Новости

Македонија

По големата заплена на дрога уапсен е началникот на полицијата од Прилеп

К.С. началникот на полицијата во Општина Прилеп е уапсен по денешната голема полициска акција во која била запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра, дознава МКД.мк.

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека оваа акција е спроведена заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА пренесува МКД.  

GOLD
To Top