Новости

Македонија

Премиерот Заев итно тргна за Тетово, таму тргнаа и Филипче и Груби

Премиерот Зоран Заев итно тргна кон Тетово, каде вечерва се случи голем пожар, при што според непотврдени информации изгоре ковид болницата.

На пат кон Тетово беа тргнати и првиот вицепремиер Артан Груби и министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче повика на смиреност преку твитер.

 

 

Евротип
Евротип
To Top