Новости

Македонија

Премиерот Заев ќе се вакцинира денеска во салата „Борис Трајковски“

Премиерот Зоран Заев прв од владините функционери ќе се вакцинира на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“.

Од Владината прес служба која информираше за вакцинирањето на премиерот не соопштија со која вакцина ќе се вакцинира премиерот. На располагање за вакцинација се вакцините  Спутник , Синофарм и Фајзер.

GOLD
To Top