Новости

Македонија

Прес конференција на Владата, Спасовски, Османи, Венко Филипче и д-р Караџовски (во живо)

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменикот на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче и д-р Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје, денеска, 26.05.2020 (вторник) со почеток во 19:00 часот, ќе одржат прес-конференција.

GOLD
To Top