Новости

Македонија

Приведен кумот на Груевски, Ристо Новачевски

Кумот на Никола Груевски, Ристо Новачевки е приведен за истрагата за плацевите на Водно.

Утрово по наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција е приведен Ристо Новачевски, кум на поранешниот премиер Никола Груевски. Тој е приведен за истрагата за плацевите на Водно каде со група луѓе е осомничен за сторено кривично дело перење пари пренесува Канал5.

GOLD
To Top