Новости

Македонија

Прилепчанец фатен како краде од сместување во Охрид

На 07.08.2022 година во 12.45 часот полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.Д.(51) од прилепското село Големо Коњари. По пријава од малолетник од прилепското село Големо Коњаре, тој бил затекнат непосредно по извршена кражба на пари од сместувачки објект во Охрид.

Парите се пронајдени и вратени на оштетениот, а против сторителот, кој бил приведен во полициска станица, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top