Новости

Македонија

Пријава за 26 – годишен прилепчанец кој ограбил стан во Скопје

Скопската полиција  поднесе кривична пријава против Д.М. (26) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба.

Пријавениот на 20 февруари 2016 година во стан на ул. ,,Братфорска“ во Скопје со подесен клуч ја отворил влезната врата, влегол внатре и по извршеното пребарување одзел 65.000 денари, 400 американски долари , златен накит и два комплета од сваровски и привезоци, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 300.000 денари .

Евротип
Евротип
To Top