Новости

Македонија

Променливо облачно време со врнежи од дожд и снег

Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 6, а максималната ќе достигне од 6 до 12 степени.

Можноста да се појави снег во пониските места е поголема за утре па така утре се очекува oблачно време со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места од снег. Врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Евротип
SNBROKER
To Top