Новости

Македонија

СДСМ синоќа утврди уште неколку кандидати, ќе бидат соопштени денеска

Фото: Архива

Синоќа Извршниот одбор на СДСМ одржа седница на која беа дефинирани уште неколку нови, дополнителни кандидати за градоначалници.

Во партиското соопштение се вели дека сите утврдени кандидати се дел од најдобрата понуда на СДСМ за локалните избори, а ќе бидат објавени во текот на денешниот ден.

Како што веќе најави, СДСМ во фази ја објавува победничка понуда со која излегува пред граѓаните како фаворит на локалните избори, велат од партијата.

Евротип
Евротип
To Top