Новости

Македонија

Снежна идила утрово во Македонија –снег врне на повеќе места во земјава (ФОТО)

Речиси да нема повисоко место и планина во земјава кое не е утрово под снег.

Според очекувањата на УХМР, снег се најавува денес во текот на денот, а започна да врне вчера во вечерните часови.

Утрово снежна покривка има во Маврово, Попова Шапка и Нижо Поле според камерите во живо на страницата skimacedonia.mk. како и во Крушево.

Снежната покривка се очекува да достигне до 15 сантиметри, а според видео камерите најверојатно подебел слој на снег има на Попова Шапка и во Стрежево.

Метеоролозите вакво време најавуваат и за утре, додека стабилизацијата ни доаѓа за време на викендот.

Евротип
Евротип
To Top