Новости

Македонија

Сончево и топло време

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени. Ув ќе достигне 9

Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време.

Утре и во петок ќе има појава на попладневна локална нестабилност,а поинтензивна нестабилност со пороен дожд и грмежи ќе има за време на викендот.

GOLD
To Top