Новости

Македонија

Сончево и топло време

Сончево и топло со мала до умерена облачност, гласи денешната временска прогноза.

Како што информираат од УХМР, ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во главниот град Скопје, минималната температура ќе изнесува 15, а максималната 31 степени Целзиусови.

Евротип
SNBROKER
To Top