Новости

Македонија

Сончево и топло до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло. Максималната температура ќе достигне 29 степени.

Евротип
SNBROKER
To Top