Новости

Македонија

Сончево со мала доумерена облачност

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 23 степени.Во Битола со максималана дневна температура од 18 степени.

Од УХМР информираат дека следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните од четврток ќе бидат во пораст. За време на викендот по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Евротип
SNBROKER
To Top