Новости

Македонија

Сончево со мала облачност, утре влажен бран и врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Во сабота под влијание на влажен бран ќе има зголемена облачност и врнежи од дожд во поголем дел од земјава, на места и пообилни.

Во недела и понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерен, на места засилен ветер претежно од западен правец, велат од УХМР.

GOLD
To Top