Новости

Македонија

Сончево со температура до 17 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе дува умерен, а по должината на Повардарието и засилен северен ветер. Во текот на ноќта облачноста од север ќе се зголемува. Максималната температура ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала, а кон крајот на денот со значителна облачност. Попладне ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 12 степени.

GOLD
To Top