Новости

Македонија

Сончево со температура до 17 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно североисточен ветер. Максималната температура ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Максималната температура ќе достигне 14 степени.

Евротип
Евротип
To Top