Новости

Македонија

Сончево со умерена облачност, температури до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени.
Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели.

За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

GOLD
To Top