Новости

Македонија

Среба Заев – Мицотакис: Од утре влез во Грција преку Евзони

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со неговиот грчки колега Кирјакос Мицотакис во Атина. По средбата Заев објави дека од утре Македонците може да патуваат за Грција под одредени услови.

„Имавме одлична работна средба со премиерот Мицотакис. Ме извести дека почнувајќи од утре се отвора граничниот премин Евзони за сите граѓани на Северна Македонија кои имаат негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени две дози вакцина против КОВИД-19 или позитивен резултат за антитела“ напиша премиерот Заев.

Евротип
SNBROKER
To Top