Новости

Македонија

Тешка сообраќајна незгода на патот Охрид-Ресен

Попладнево околу 14.00 часот на патот Охрид -Ресен се случи тешка сообраќајна незгода во која учествувале 3 возила, објави порталот Охрид прес.

Од СВР – Охрид телефонски за Телма ја потврдија несреќата во која повредени се три лица и истите се пренесени во болница, а повеќе детали најавија во текот на денот.

Евротип
SNBROKER
To Top