Новости

Македонија

УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето цела седмица

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер.

Во следните денови ќе преовладува сончево и се потопло време. Во попладневните часови, особено во вторник, ќе има локално зголемување на облачноста со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Во петок и сабота ќе биде понестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Евротип
SNBROKER
To Top