Новости

Македонија

Филипче: Има потврдени 10 жртви, бројката може да порасне – да не се шпекулира

Во Тетово се случи несреќа која однесе повеќе човечки жртви. До моментов се потврдени десет загинати во пожарот, но бројката може да порасне. Ова е многу тажен ден, изразувам најдлабоко сочуство до семејствата, објави Венко Филипче, министер за здравство вечерва на твитер.

Лекарите се борат за животите на повредените, да им посакаме среќа и да останеме со мислите со нашите сограѓани вечерва. Апелирам до медиумите и граѓаните да не се шпекулира со бројките. Сите потврдени информации навреме ќе ги споделиме, соопшти Филипче на Твитер.

 

Евротип
SNBROKER
To Top