Новости

Македонија

Филипче: Ќе предложиме кафеаните да работат до 21 часот

Kомисијата за заразни болести утрово на состанокот ја усвоила мерката кафеаните, кафулињата и сите останати угостителски објекти да работат до 21 часот заради рекордните бројки на заразени претходните денови.

Предлогот веќе утре ќе се најде на владина седница и се очекува да биде прифатен, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Со мерките кои стапија на сила пред две недели, угостителските објекти сега работат до 23 часот.

Евротип
Евротип
To Top