Новости

Македонија

ФОТО: Три лавини во близина на Бигорскиот манастир – едно лице повредено

Градоначалникот на Маврово и Ростуше Медат Куртовски на својот Фејсбук профил информира дека вечерва во близина на бензиската пумпа кај Бигорскиот манастир паднале три лавини.

Тој додава дека една од лавините зафатила едно возило од кое еден од патниците е со лесна повреда на ногата.

Екипи на Македонија пат, општина Маврово и Ростуше и Бигорскиот манастир се на терен со свои машини и работат на расчистување на лавините.

GOLD
To Top