Новости

Македонија

23 – годишен битолчанец фатен со марихуана во Скопје

На 07.10.2019 во 22.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„Партизански одреди“ го привеле Б.Ѓ.(23) од Битола, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

GOLD
To Top