Новости

Македонија

28 – годишен прилепчанец уапсен на граничниот премин Табановце

На 30.05.2019 год. во 20,00 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од Р.С.М. при извршена пасошка контрола констатирано било дека лицето М.Л. (28) од Прилеп се бара по телеграма од Полициската станица Прилеп.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од  Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

GOLD
To Top