Новости

Македонија

49 – годишен прилепчанец се обидел да купува со фалсификувани евра во цвеќарница

На 23.12.2020 во 16.00 часот во просториите на Одделението за внатрешни работи Прилеп, К.Д.(49) од Прилеп пријавила дека околу 15.40 часот во цвеќарница во Прилеп едно лице сакало да купи производи со банкнота од 50 евра по што, при обид во менувачница да ја замени банкнотата, пријавителката била известена дека е фалсификувана.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Евротип
Евротип
To Top