Новости

Македонија

Oблачно со повремени врнежи од дожд

Денеска времето во целата земја ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 20 Целзиусови степени, Крива Паланка 19, Маврово 13, Охрид 16, Битола 17, Кавадарци 21, Берово 18, Дојран 22…

И во наредните три дена времето ќе биде облачно, малку посвежо, со повремени врнежи од дожд и грмежи и дневни температури од 14 до 24 степени.

GOLD
To Top