Новости

Македонија

Oд денеска постудено, можен е и снег по планините

Денеска времето ќебиде сончево, со пониски дневни температури. Можни се и локални врнежи, а и снег на планините. Температурите во текот на денот ќе се движат 12 до 21 степен.

Во Скопје слично време со умерен, северен ветер со максимална дневна температура до 16 Целзиусови степени.

Од денеска попладне под влијание на студена воздушна маса од север следува период на променливо облачно и студено време. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе придонесе за прочистување на воздухот по котлините.

GOLD
To Top